Nepřehlédněte

NEJBLIŽŠÍ PLÁNOVANÉ SEMINÁŘE A AKCE

Přihlaste se na některý z našich bezplatných seminářů


Zpravodaj AXIOM TECH

Přečtěte si náš pravidelný ZPRAVODAJ. Na vyžádání Vám aktuální číslo rádi zašleme i v tištěné podobě poštou na Vaši adresu.


Nabídka zaměstnání ve společnosti AXIOM TECH s.r.o.

Náš obchodní a technický tým pracuje s vyspělými CAX systémy NX, SOLID EDGE, TEAMCENTER, TECNOMATIX a VERICUT. V rámci rozvoje naší společnosti hledáme nové posily našeho týmu ve Zlíně i Žďáru nad Sázavou.


Články

CGTech vydal VERICUT verze 8.0.2

11. 4. 2017 - Kamil Kyas

CGTech vydal verzi  VERICUT 8.0.2, software pro simulaci a optimalizaci CNC obrábění. VERICUT 8.0.2 je vybaven celou řadou vylepšení, která významně zvyšují výkon, tím umožňují technologům jednodušeji simulovat CNC programy a samozřejmě i celý proces obrábění.


CGTech vydal VERICUT verze 8.0.2

CGTech vydal verzi VERICUT 8.0.2, software pro simulaci a optimalizaci CNC obrábění. VERICUT 8.0.2 je vybaven celou řadou vylepšení, která významně zvyšují výkon, tím umožňují technologům jednodušeji simulovat CNC programy a samozřejmě i celý proces obrábění. Změny v nové verzi dále zlepšují rychlost práce v tomto software a jsou přímým výsledkem filozofie neustálého vývoje ve společnosti CGTech.

„Máme stovky zákazníků a jejich potřeby jsou velice odlišné“ řekl Bill Hasenjaeger, CGTech Product Marketing Manager. „Vericut byl navrhnut tak, aby uspokojil potřeby všech typů pracovišť, od malých dílen s jednoduchými součástmi, až po velkosériovou výrobu, která je vysoce náročná na časové limity při zavádění CNC technologie. Vericut je postupně vylepšován k flexibilnějšímu použití dle požadavků našich zákazníků.“

Přehled funkcí VERICUTu

VERICUT je software, který umí simulovat, ověřit a optimalizovat již vytvořený CNC program. To snižuje ztráty spojené s poškozením dílu či následnými úpravami v celém procesu obrábění. NC programy jsou otimalizovány tak, aby software ušetřil pracovní čas a produkoval vyšší kvalitu povrchu. VERICUT simuluje všechny typy řídicích systémů, jako jsou Heidenhain, DMG-Mori, Seiki, Mazak, Makino, Matsuura, Hermle, Dixi a Chiron. VERICUT pracuje samostatně, ale také může být začleněn pomocí Interface do CAM systému jako jsou NX, Creo Parametrick (Pro/E), MasterCam, PowerMill, EdgeCAM, hyperMill, Esprit, Catia, nebo GibbsCAM.

Přicházející novinky

RIBBON BAR

Uživatelské rozhraní je nyní velmi jednoduše přizpůsobitelné. Od Verze 8.0 Vericut disponuje s Ribbon Barem, který už je standardem u většiny CAD/CAM software. Umožňuje tak rychlou orientaci v menu a snižuje nutnost častého klikání a hledání ikon v různých panelech. Tak jako jinde, lze panel uživatelsky upravit k přání každého z Vás.

AIR CUT

Cgtech dal k dispocizici, v rámci základní licence, možnost optimalizovat NC kód pro neřezné pohyby. V pomocí této licence je možnost si hlídat během i limity nástroje jako je hloubka úběru materiálu, minimální/maximální posuv, maximální tloušťka třísky a další. Pro úplnou optimalizaci je k dispoczici Modul OptiPath nebo FORCE.

STEP MODEL INTERFACE – nyní už bez licence

Pro načítání STEP modelů (*.stp nebo *.step) není potřeba žádná extra licence. Step modely lze snadno importovat do komponty stroje, upínačů, polotovaru či designu. Těchto výhod lze stejně využít i v Tool Manageru pro importování jednotlivých částí nástrojů, což jejich tvorbu značně ulehčí a časově zkrátí.

TOOL MANAGER – vlastnosti

Pomocí dialogového okna lze nastavit sestavám nástrojů vlastní barvy, umístit více řídících bodů a hlavně nastavit CAD tolerance jednotlivým částem, tím lze zkombinovat plynulost a přesnost simulace - pro držák nemusí být volena taková přesnost modelu, jako pro nástroj. Dále do Tool Manageru přibyly možnosti kopírovat/vložit, zpět/do předu a další, což v nižších verzích chybělo.

VERICUT Logger

Ve VERICUT loggeru lze nyní filtrovat jednotlivé zprávy dle jejich typu, jako jsou Chyby – Error, Varování – Warning a další. Dále jsou zde zobrazovány i informace z AUTO-DIFFu a Xcaliperu. Všechny důležité zprávy ze simulace se nyní nachází v jednom okně.

FORCE

Modul FORCE byl poprvé k dispozici ve verzi 7.4. Je to optimalizační modul, který je založený na fyzikálních výpočtech a určuje maximálně spolehlivou velikost posuvu pro dané řezné podmínky. Je založený na čtyřech hlavních faktorech: síly působící na nástroj, výkon vřetene, maximální tloušťka třísky a maximální dovolený posuv. Optimalizace pomocí modulu FORCE je nadmíru jednoduchá pro nastavení a velice účinná.