Solid Edge - Strojírenský návrh

Solid Edge je nejlepší 3D strojírenské řešení s plně integrovaným systémem správy a řízením dokumentace (PDM) splňující požadavky firem v oblasti vývoje, výroby i servisu. Obsahuje řadu nástrojů pro komunikaci, spolupráci a zvyšování produktivity.

Objemové a plošné nepovinně parametrické modelování

V Solid Edge je k dispozici celá škála základních, specializovaných i rozšiřujících nástrojů – počínaje standardními nástroji pro vytváření objemových prvků a ploch, podporu Multi-body režimu modelování, přes nástroje pro jejich analýzy, produktivní nástroje (variantní modelování, booleanské operace, automatické a pokročilé tvarové funkce, knihovny běžných prvků, realistické zobrazení atd.), až po specializované návrhářské nástroje jako jsou nástroje pro plechové díly, specifické prvky a podobně.

A právě zmapováním a využitím těchto uživatelských procesů je Solid Edge jedinečný. Nejen možnost plně hybridního 2D/3D, paramericko/neparametrického a objemovo/plošného modelování, ale také přednastavené typické "superprvky" pro nejčastěji používané rutinní, ale i časově náročné činnosti - to jsou faktory, které výrazně usnadňují a urychlují možnost technologicky správné a zároveň rychlé a při tom kvalitní konstrukce.

Kompletní výkresová dokumentace

Podrobné výrobní výkresy je možné vytvářet, aniž byste nakreslili jedinou čáru či oblouk. Solid Edge za konstruktéra provede časově náročné úkoly, jakými jsou například tvorba a správa pohledů výkresu, řezů, detailů, razítek atd. přitom má ale uživatel proces vytváření výkresu plně pod kontrolou, kdykoli může do výkresu přímo 2D kreslícími nástroji cokoli upravit či dokreslit.

 

Více informací

 

Nahoru