Konstrukce a vývoj

Mít maximálně efektivní vývojové oddělení a vysoce produktivní engineering je splnitelným cílem každého manažera či ředitele firmy. Se znalostmi, schopnostmi a motivací členů svého týmu, si musí poradit každý manažer sám. Se zvýšením produktivity konstrukčních a vývojových procesů a vhodnou technologií vám trvale vyřeší digitalizace.

My digitalizací efektivně řešíme typické problémy v oblasti vývoje, konstrukce a engineeringu, jako jsou: nepořádek v dokumentaci, nestandardní různorodé pojmenování a číslování, nemožnost rychle najít hledaný díl/výkres/koncept dle vyhledávacích parametrů, opakované konstruování, papírové procesy schvalování a změn, manuální procesy archivace a distribuce do výroby, zmatek v platnosti/neplatnosti revizí, nedostupnost platné dokumentace online, vysoká chybovost dokumentace či zbytečná administrativa.

Digitalizace v kosntrukci a vývojiPořádkem v dokumentaci a automatickými procesy zproduktivněte až o 25%

Konstrukční a vývojová dokumentace je všude stejná, rychle narůstá její velké množství a podléhá častým změnám. Obsahuje chyby či lidskou tvořivost v názvech nebo číslování a naopak často postrádá informace, podle kterých by se dala snadno vyhledávat. Proto není vhodné technickou dokumentaci spravovat ve složkách nebo adresářích. Jediným řešením je spravovat technická data všech členů týmu pokročilým softwarem Teamcenter.

Veškerou dokumentaci tak vytváříte, revidujete a máte vždy a všichni dostupnou pouze na jednom sdíleném a neměnném místě. Už nedojde k chybnému číslování či pojmenování nových položek a získáte naprostý pořádek v datech. Díky široké klasifikaci a parametrickému vyhledávání najdete snadno a okamžitě veškerou existující dokumentaci podle jakýchkoli parametrů.

 

Digitalizace v kosntrukci a vývoji od AXIOM TECH Minimalizujete tak opakované konstruování stejných či podobných dílů a dosáhnete pokročilé standardizace a skutečného 5S na vašem technickém úseku. V rámci revize dokumentace okamžitě ověříte, zdali, jak a která dokumentace, je změnou ovlivněna a zajistíte kompletní a bezchybné změnové řízení.

Automatickými procesy snadno, rychle a bezpapírově schválíte a archivujete jakoukoli novou či měněnou dokumentaci, která bude okamžitě a elektronicky dostupná technikům, obchodníkům i výrobě. Zároveň se automaticky zaznamená historie změn každého dílu, označí se platná dokumentace a zneplatní zastaralá.

Kompletní digitalizací procesů pomocí softwaru Teamcenter budete řídit svou dokumentaci moderně a efektivně na úrovni standardu Industry 4.0. Stanete se moderním úsekem 21. století.

PLM Teamcenter od AXIOM TECHTransformace vašeho podniku na moderní, bezpapírovou firmu

Napojení systému Teamcenter na váš podnikový ERP systém zajistí automatické vytvoření adresářů projektů pro technickou dokumentaci. Veškerá vznikající dokumentace si tak automaticky ukládá veškeré informace o relevantní zakázce, není třeba je opakovaně a ručně vypisovat a bude vždy dohledatelná dle jakéhokoli klíče. Díky propojení na skladová data budou konstruktéři volit při konstrukci produktů pouze založené a skladem dostupné či třeba preferované polotovary a dílce.

Schválením dokumentace automaticky přenesete jakoukoli její část zpět do podnikového ERP systému a zajistíte její dostupnost celé firmě. Snadnou online dostupností vaší platné dokumentace, třeba přes běžný webový prohlížeč či kiosek ve výrobě, podpoříte efektivitu práce na technologii, kvalitě či výrobě.

 

Digitalizace v kosntrukci a vývoji od AXIOM TECHAutomatizujte opakované manuální konstruování dílů či sestav

Jste zakázková výroba, která vyvíjí a vyrábí produkty dle opakující se specifikace? Zefektivněte tvorbu vaší dokumentace pomocí řešení Konfigurátor. Veškerou technickou dokumentaci či její část tak vytvoříte naprosto automaticky, třeba na základě zákazníkem vyplněných požadovaných vlastností produktu, které se přenesou do vašeho CADu, zkonstruují produkt a automaticky zašlou výsledek ve formě 3D modelu, 2D výkresu, kusovníku, kalkulace či kompletní nabídky včetně 3D vizualizace na požadované místo.

Zefektivníte tím o desítky procent celý proces: sběru požadovaných dat, jejich zasílání na konstrukci, ručního konstruování, tvorby kusovníku, kalkulace či tvorby nabídky. Eliminujete vytížení konstruktérů nabídkami a obsloužíte jej pouze obchodníkem, nebo jej uděláte 100% bezobslužný.

 
Zaujalo Vás řešení digitalizace pro oblast konstrukce a vývoje? Neváhejte nám napsat a my Vám moc rádi předvedeme více.

Chci více informací

 

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.