12. 9. 2022

Transparentnost nákladů a uhlíkové stopy

Výpočet uhlíkové stopy od AXIOM TECH

Kalkulátor uhlíkové stopy výrobku umožňuje organizacím měřit, simulovat, snižovat a sledovat uhlíkovou stopu výrobku již v rané fázi vývoje.


Výpočet uhlíkové stopy již ve fázi vývoje

Kalkulace uhlíkové stopyKalkulátor uhlíkové stopy výrobku umožňuje organizacím měřit, simulovat, snižovat a sledovat uhlíkovou stopu výrobku již v rané fázi vývoje. Tento přístup využívá transparentnosti a optimalizace, kterou poskytuje cílené stanovení nákladů zdola nahoru (bottom-up).

Pomocí integrované databáze s hodnotami emisí CO2e se v rámci tohoto řešení shromažďují veškeré informace o všech emisích odpovídajících přímým nákladům (suroviny, polotovary, typ stroje, typ energie, nástroje a zařízení), včetně předcházejících činností u nakupovaných dílů, spotřeby energie, dopravy a odpadu.

Znamená to také, že se evidují údaje o emisích spojených s nepřímými náklady obsaženými ve výrobku, jako jsou režijní náklady závodu a doprava. V neposlední řadě lze zohlednit emise z navazujících činností, jako je recyklace a likvidace. Uživatelé pak mohou podrobné údaje o emisích z výrobků zařadit do zavedených klasifikací protokolu o skleníkových plynech (GHG) v rozsahu 1, 2 a 3.

Product Cost Management

Kalkulátor uhlíkové stopy výrobku je pouze jednou z vlastností celého systému a jeho klíčových modulů.

Produc Cost Management - kalkulace dílů a sestavKalkulace dílů a sestav

Řešení je určené pro společnosti, které v rámci konkurenční výhody chtějí zefektivnit a zpřesnit proces kalkulace dílů či sestav ve strojírenství, výrobě plastových komponent či odlitků, ale také při výrobě strojů, zařízení apod. Product Costing je modul zaměřený na cenotvorbu dílů a sestav výrobků. Cílem je, aby uživatel zpracovávající kalkulace pracoval efektivně – rychle, přesně a s možností sdílení. Na základě těchto parametrů je postavena celá filozofie, která v sobě zahrnuje maximální možnosti s prací z přednastavených šablon pro neomezenou využitelnost dat.

Více o kalkulacích dílů a sestav

Produc Cost Management - kalkulace forem a nástrojůKalkulace forem a nástrojů

Modul se zaměřuje na nástrojárny a jejich potřeby při nacenění formy či nástroje v brzké fázi technického vývoje. Řešení se specializuje na výrobu forem pro plastové díly či odlitky a nástroje pro plechové díly. Tool Costing je řešení pro společnosti, které vyrábí vlastní nástroje či formy a hledají unikátní způsob, jak využít digitální data pro potřeby kalkulací. V případě, že společnost nástroje či formy nakupuje, slouží modul Tool Costing velmi efektivně k analýze a benchmarku dodavatelských cen.

Více o kalkulacích forem a nástrojů

Produc Cost Management - kalkulace ziskovostiKalkulace ziskovosti

Řešení je určeno pro potřeby modelace a analýzy kompletního životního cyklu výrobku za použití finančních a ekonomických ukazatelů, jako například cash flow, návratnost investice či výkazu zisků a ztrát u konkrétního výrobku či skupiny. Modul Product Cost Management pro kalkulace ziskovosti je zaměřen na ekonomickou a finanční stránku výroby. Umožňuje uživateli vyhodnotit ziskovost, návratnost a další ukazatele produktu po celou dobu jeho životního cyklu, který může být v čase ovlivněn mnoha změnami.

Více o kalkulaci ziskovosti

 

Zaujalo Vás řešení Product Cost Management? Neváhejte nás kontaktovat a my Vám moc rádi předvedeme více.

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.