Kalkulace forem a nástrojů

Tool Costing od AXIOM TECHTool Costing je řešení pro společnosti, které vyrábí vlastní nástroje či formy a hledají unikátní způsob, jak využít digitální data pro potřeby kalkulací. V případě, že společnost nástroje či formy nakupuje, slouží modul Tool Costing velmi efektivně k analýze a benchmarku dodavatelských cen.

Vzhledem k tomu, že jsou všechny moduly spojeny jedním prostředím, dochází k uživatelsky velmi příhodnému propojení technických dat mezi jednotlivými etapami životního cyklu produktu (od nástroje či formy, až po díl).

Kompletní řešení Tool Costingu je postaveno na třech krocích.

 

 

Tool Costing od AXIOM TECHAnalýza a návrh

Kalkulační systém je propojen se speciálním modulem NX Feature2Cost. Pomocí analýzy provedené v CAD prostředí dochází výpočtu geometrických údajů a rozpoznání jednotlivých prvků. Na základě těchto dat systém navrhuje koncepci a postup nástroje/formy.

Načítat je možné všechny běžné formáty 3D dat (NX, SolidEdge, Catia, SolidWorks, Creo, Inventor, IGS, STEP). Provedenou analýzu má uživatel možnost editovat, tedy přidat, rozdělit nebo sloučit prvky apod.

 

Tool Costing od AXIOM TECH

Aplikace šablony

V tomto kroku lze na nový nástroj či formu aplikovat šablony z vlastní databáze.
Jedná se především o:

  • Použití vlastních předdefinovaných výrobních procesů a postupů
  • Přiřazení vlastních strojů a zařízení, lidské práce s jejich hodinovými sazbami
  • Alokace kalkulačních nákladů dle metodiky výpočty zákazníka
  • Vytvoření či import materiálů a jejich cen
  • Použití vlastního CBD výstupu nebo využití možnosti standardizovaných formátu pro OEM v automotive jako VW, BMW, GM, Daimler, Volvo apod.

 

 

Zaujalo Vás řešení Product Cost Management nebo Tool Costing? Neváhejte nám napsat a my Vám moc rádi předvedeme více.

Chci více informací

 

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.