22. 3. 2020

PLM Teamcenter řídí výrobu vstřikovacích forem v Haildmair

Světový výrobce vstřikovacích forem Haildmair popisuje výhody využitím PLM Teamcenter jako konzistentní informační tok mezi „top floor“ a „shop floor“.


Haildmair je mateřskou organizací skupiny, která se skládá z 8 dalších společností v 5 různých zemích. Jádrem podnikání v rakouském Nussbachu je výroba vstřikovacích forem se zaměřením na celou škálu kontejnerů doplněných jinými technickými a automobilovými díly. Ostatní společnosti skupiny vyrábějí formy pro výrobu např. zdravotnických či obalových produktů.

"Všichni naši konstruktéři oceňují přínos především v řízené informační základně a přechod z neefektivního hledání na systematické vyhledávání dat. Zjistili také, že čas strávený plněním byrokratických úkolů je značně zkrácen díky procesu schvalování pracovního postupu, což považují za obrovskou výhodu."

Knihovna výrobních zdrojů

PLM Teamcenter v Haildmair Souběžně s tímto vývojem Haidlmair přešel od používání knihovny obráběcích strojů k implementaci knihovny výrobních zdrojů (Manufacturing Resource Library). MRL pomáhá uživatelům NX CAM najít, vybrat a načíst nástroje pro použití v programování CNC z uživatelského rozhraní NX.

Zrychlení práce v Teamcenter

Používání PLM Teamcenter výrazně urychlilo a zjednodušilo práci pro všechny zúčastněné, včetně lidí ve výrobním závodě, kteří provádějí postprocesing. Přístup k datům je možné i prostřednictvím webového prohlížeče, takže všechny informace společně s 3D zobrazením modelu a všech součástí či nástrojů, jsou dostupné v celé společnosti.

Přinos efektivní integrace

NX a Teamcenter poskytují výkonné a integrované softwarové prostředí pro celou společnost s nejmodernějšími funkcemi. Využívání automatizovaných technik od návrhu součásti, přes programování až po manipulaci s nástroji na stroji nám pomáhají zvyšovat produktivitu a konzistentně zlepšovat kvalitu a stabilitu procesu.