10. 12. 2018

Modulární návrh potrubních systému se Solid Edge 2019

Správný návrh komplexních potrubních systémů vyžaduje přesné plánování s využitím 3D CAD systémů.


Automatizované návrhy potrubí

Solid Edge PipingModuly pro návrh potrubí v software Solid Edge poskytují inženýrům nástroje pro vysokou automatizaci konstrukce a úprav 3D potrubních systémů v CAD sestavách Solid Edge. Automatizace procesů tvorby potrubí s využitím tzv. potrubních tříd snižuje chybovost a zvyšuje efektivitu při návrhu složitých potrubních tras. Automatizovaně vytvořené a validované izometrické výkresy mohou být ihned použity pro výrobu.

Software Solid Edge Návrh P&ID představuje 2D nástroj pro rychlý a přesný návrh PID diagramů se všemi náležitostmi, které jsou zásadní pro plnění firemních i mezinárodních standardů. S volitelnou integrací do 3D prostředí Solid Edge je možné informace z PID diagramů plynule použít pro návrh komplexního 3D modelu potrubních tras s využitím modulu Solid Edge Návrh potrubí. Nástroj Návrh P&ID je možné používat i samostatně.

Software Solid Edge Návrh potrubí umožnuje snadnou tvorbu, změnu, rozšíření nebo opětovné použití všech důležitých komponent pro konstrukci 3D potrubí. 3D potrubí je automatizovaně generováno na definovanou 3D trajektorii s pomocí informací definovaných ve třídách potrubí. Další komponenty potrubí, jako např. fitinky, kolena, příruby nebo odbočky, mohou být automaticky nebo manuálně umístěny dle potřeby. Jsou podporovány i systémy s nekruhovými profily pro vzduchotechniku nebo kabelové trasy.

Moduly Solid Edge Návrh P&ID a Návrh potrubí obsahují mnoho dalších funkcí a nástrojů, které respektují průmyslové standardy a zefektivňují pracovní procesy.

Dozvědět se více

Prospekt „Solid Edge Návrh P&ID“ (anglicky)

Prospekt „Solid Edge Návrh Potrubí“ (anglicky)

Podívejte se na ukázku návrhu potrubních tras v Solid Edge

 

Pokud máte zájem o řešení pro návrh potrubí v Solid Edge, neváhejte nás kontaktovat.