3. 10. 2017

Teamcenter Designer - Pohled pod pokličku standardizované implementace PLM systému

Teamcenter Designer je odlehčený PLM systém, často ho nazýváme také jako systém pro správu dokumentace pro konstrukční oddělení (PDM). Oproti konkurenci má Teamcenter Designer výhodu v tom, že je konfigurovatelný, rozšiřitelný o standardní moduly a je otevřený uživatelským úpravám – tzv. customizacím. Tím se z něj postupně, přesně podle toho, jak uživatelé, produkt anebo společnost vyžadují, stává robustní PLM systém vystavěný na pevném základu.


Teamcenter Designer přináší zkušenosti ze správy konstrukčních a vývojových dat a informací napříč obory a průmyslem, nasbíraných za více než 20 let činnosti společnosti AXIOM TECH, s.r.o.

Komu je určen

Teamcenter DesignerTeamcenter Designer je primárně určen uživateli, který pracuje v konstrukční nebo vývojové kanceláři s CAD/CAM systémy. „Systémy“ v množném čísle předurčují, že Teamcenter Designer je připraven integrovat více než jeden CAD/CAM systém najednou, tedy je určen také společnostem, které nemají jednotnou CAD platformu, ale chtějí sloučit, zabezpečit a optimalizovat know-how konstrukce nebo vývoje. Shrneme-li výše uvedené, Teamcenter Designer je tedy startovním blokem pro výrobní společnost, která plánuje postupně implementovat PLM systém pro dokonalé pokrytí životního cyklu výrobku.

Co obsahuje Teamcenter Designer

Teamcenter Designer obsahuje

 • Instalaci SIEMENS PLM Teamcenter
 • Základní nastavení koncového uživatele bez ohledu na používaný CAD systém
  • Položky typu Návrh, Dokument, Změna, Projekt
  • Multidisciplinární kusovník
  • Bezešvou integraci s CAD/CAM systémy a MS Office
  • Rozhraní pro export informací do informačních systémů
 • Praxí prověřené a předkonfigurované procesy
  • Proces pro schválení a změnu se základními statusy (platné, neplatné, ukončeno)
 • Metodické postupy a tipy pro efektivní využití funkcionality systému

Popis implementace

Implementace Teamcenter Designer je optimalizovaná pro rychlý náběh systému a efektivní návratnost investic do něj vložených. Naši konzultanti zkracují čas strávený dlouhými analýzami na začátku projektu a díky tomu mohou uživateli co nejdříve po vlastní instalaci představit systém tak, jak byl navržen. Následně metodou workshopů, kdy uživatel pracuje společně s konzultantem ve zkonfigurovaném Teamcenteru, definují vlastní úpravy. Nejedná se však o náročné programování, jak by se mohlo zdát, ale jde o úpravy, které si následně může klíčový uživatel realizovat i vlastními silami. Celá implementace Teamcenter Designer může být v ideálním případě realizovaná v rámci měsíce.