Archiv aktualit

S novou verzí Tecnomatix přichází spousta novinek

Nová verze Tecnomatix 14 přináší celou řadu novinek jak v oblasti funkcionality, tak i z pohledu uživatelského prostředí.

VERICUT Force – Nechť vás provází síla

V současné době se mnoho našich zákazníků stále častěji setkává s obráběním těžkoobrobitelných materiálů. Jsou to materiály jako titan, Inconel a podobné oceli. V mnoha případech nestačí pouze součást z daného materiálu obrobit, ale je také třeba v rámci zvyšování produktivity obrábění dosáhnout takových časů obrábění, že s tím mohou mít některé řezné nástroje značné problémy a často může dojít vlivem překročení řezných sil v kritických místech obrábění ke zlomení nástroje.

Simcenter - Nová éra inženýringu

Co to je? Kde se vzal? A co nabízí? SIMCENTER. Tak na tyto otázky se Vám pokusíme odpovědět v následujícím článku.

Teamcenter Designer - Pohled pod pokličku standardizované implementace PLM systému

Teamcenter Designer je odlehčený PLM systém, často ho nazýváme také jako systém pro správu dokumentace pro konstrukční oddělení (PDM). Oproti konkurenci má Teamcenter Designer výhodu v tom, že je konfigurovatelný, rozšiřitelný o standardní moduly a je otevřený uživatelským úpravám – tzv. customizacím. Tím se z něj postupně, přesně podle toho, jak uživatelé, produkt anebo společnost vyžadují, stává robustní PLM systém vystavěný na pevném základu.

Tecnomatix pomáhá programovat roboty v Magna Exteriors

Společnost Magna Exteriors (Bohemia) s.r.o. v Liberci je součástí globální sítě Magna International, která má stovky výrobních závodů a pracovišť s desítkami tisíců zaměstnanců po celém světě. V Česku působí několik divizí Magny: Magna Seating, Magna Exteriors Bohemia, Magna Exteriors Nymburk, Magna Automotive CZ, Magna Cartech. Liberecký závod se zaměřuje na vývoj, výrobu a kompletaci technicky náročných plastových dílů. V Liberci dále funguje Nástrojárna, Engineering a Ředitelství společnosti, jehož součástí je odbor vývoje a nových projektů a který dále slouží jako podpora zahraničních závodů. Čeští odborníci tak přispívají k tomu, že Magna International patří mezi přední světové výrobce dílů pro automobilový průmysl.

Nový přístup pro práci se scanovanými daty - Convergent modeling

Convergent modeling přináší nový přístup pro práci se scanovanými daty zákazníkům, kteří dosud využívali reverzní inženýrství. Data ve formě facetových těles získaná ze scanneru, topologické optimalizace nebo analýzy, je možné přímo použít bez nutnosti klasické rekonstrukce (reverse engineering).

Kvalita nebo kvantita? S PLM Teamcenter můžete mít obojí

A co preferujete vy? My s našimi produkty Digitální továrny se ptáme: Proč ne obojí?

Pronext, a.s. bilancuje po dvou letech přechod na komplexní řešení NX a VERICUT

Společnost Pronext, a.s. při svém založení navázala na dlouholetou tradici v oblasti oprav a výroby gumárenských, plastikářských a obuvnických strojů, včetně výroby forem, sahající až do doby existence firmy BAŤA ve Zlíně. Rozmach automomilového průmyslu v ČR byl novou výzvou pro společnost Pronext a znamenal rozšíření výrobního programu a nové druhy forem určených pro automotive. V roce 2015 se vedení společnosti po dlouhém a náročném výběru nového softwarového CAD/CAM řešení pro konstrukci a technologii odhodlalo  k razantní výměně  CAD/CAM systému CREO za komplexní řešení CAx/PLM NX od společnosti SIEMENS, ve spojení se systémem pro simulaci a verifikaci NC kódu VERICUT.

Představujeme Vám novinky NX11 v oblasti CAM

Společnost SIEMENS pokračuje v nastoleném trendu a přináší novinky a zlepšení vycházející z požadavků zákazníků. V tomto článku jsou uvedeny čtyři zásadní novinky, které verze NX 11 přinesla. Kromě těchto velkých novinek nelze opomenout řadu dalších menších změn, které byly v průběhu verze NX 11 uvedeny za účelem zrychlení práce s NX a zkvalitnění výsledných drah, čili i finálních výrobků. Tyto změny lze obecně rozdělit na změny týkající se výkonu NX, změny týkající se uživatelského rozhraní, změny simulace stroje a v neposlední řadě i změny resp. vylepšení jednotlivých operací za účelem zkvalitnění výsledných drah.

Solid Edge ST10: Utváření budoucnosti návrhu produktů

Solid Edge v letošním roce přichází s novou verzi ST10. Je to tedy již 10 let, co je jeho nedílnou součástí synchronní technologie. Ta opět posouvá své hranice a využití podstatně dále. Solid Edge ST10 přichází jako první verze v multi jazykové instalaci, kdy obsahuje všech 14 dostupných jazykových lokalizací. Jubilejní 10. verze systému Solid Edgese synchronní technologií sleduje současné trendy v oblasti 3D modelování a přichází s novinkami, které si představíme na několika následujících řádcích.