22. 9. 2023

Nová verze Tecnomatix Process Simulate

Nová verze Tecnomatix Process Simulate

V červenci vyšla nová verze Process Simulate 2307, pojďme si představit jednotlivé novinky.


Tecnomatix Process Simulate 2307 od AXIOM TECHVylepšení uvítací stránky

Uvítací stránka aplikace Process Simulate nyní obsahuje tipy a návody pro zlepšení vašich zkušeností.

 • Užitečný seznam tipů - zaměřený především na nové uživatele aplikace Process Simulate
 • Odkaz na řadu tutoriálů - krátkých instruktážních videí, která mohou uživatelům pomoci osvěžit si znalosti a seznámit s některými základními oblastmi operací programu Process Simulate

Podpora Siemens Advanced Licensing Technology (SALT)

Pro Tecnomatix verze 2307 a vyšší je nutné provést upgrade vašeho licenčního serveru a používat nejnovější Siemens Advanced Licensing Technology (SALT). Zde se můžete podívat na zna znalostní bázi, videa, dokumentaci a konkrétně záložku Začínáme se systémem Siemens Advanced Licence (SALT) a Siemens License Server (SLS).

Po provedení aktualizace se v místním počítači v nástroji Siemens Licensing Tool zobrazí, že SALT má nainstalován Tecnomatix version 2307 používá SALT v2.2.1.0 upgrade.

Tecnomatix Omniverse connector

Studie Process Simulate lze prohlížet a simulovat v aplikaci NVIDIA Omniverse pomocí nástroje Connector for Omniverse a získat tak realistickou vizualizaci výrobního prostředí. Odesílá data do Omniverse v různých pracovních režimech:

Tecnomatix Process Simulate 2307 od AXIOM TECH

 • Live Connect - obousměrné živé připojení mezi aplikacemi Process Simulate a Omniverse. Process Simulate a Omniverse jsou v tomto případě spuštěny současně a synchronně, takže spuštěný proces simulace nebo přesun objektů v kterémkoli z těchto prostředí se okamžitě projeví v druhém prostředí.
 • Režim exportu - export geometrie studie z programu Process Simulate do Omniverse (jednosměrný export). Studii lze poté otevřít v aplikaci Omniverse. Změny se v Process Simulate neprojeví.
 • Exportovat simulaci - exportování geometrie studie a simulace z aplikace Process Simulate do aplikace Omniverse (jednosměrný export). Studii lze poté otevřít v aplikaci Omniverse včetně spuštění simulace. Změny se v Process Simulate neprojeví.

Chcete-li používat aplikaci Connector for Omniverse, je nutné:

 • Získat licenci pro aktivaci aplikace Connector for Omniverse
 • Nainstalovat doplněk Connector for Omniverse.
 • Nainstalovat aplikaci NVIDIA Omniverse (bezplatná verze, je nutná registrace).

Vylepšení grafického prohlížeče

Přizpůsobitelné nastavení zdroje světla
Na kartě Prohlížeč grafiky v dialogovém okně Možnosti můžete vybrat jeden z pěti přednastavených zdrojů světla nebo si můžete přizpůsobit kombinaci zdrojů a jejich intenzitu ovládanou posuvníkem.

Tecnomatix Process Simulate 2307 od AXIOM TECHKolize mraků bodů
Nyní je možné vytvořit kolizní sadu, která testuje kolize mezi mračny bodů.

Nový beta robotický automatický plánovač cesty (APP)
Tato verze nabízí Robotický automatický plánovač cesty Robotic Automatic Path Planner (Beta), který nabízí nový způsob plánování cesty. V této verzi je v režimu Beta. Automatický plánovač cesty, který pracuje s robotickými operacemi i s dalšími operacemi, ke kterým nejsou přiřazeni roboti, jako je např. obejct flow, ruční svařování a operace pouze s pistolí, je stále k dispozici.

Chcete-li začít používat nový Robotic Automatic Path Planner, klikněte na novou položku Open Robotic Automatic Path Planner (beta) v Editoru cesty (Path Editor) nebo přidejte funkci Open Robotic Automatic Path Planner (beta) na pás karet pomocí příkazu customize ribbon.

S novým automatickým Open Robotic Automatic Path Planner (beta), můžete použít nové řešení Interlock k synchronizaci robotů přidružených k operacím vnořeným do složeného řešení operace a zabránit kolizím.

Vylepšení simulačního panelu

Otevření Simulation Panel ze Signal Viewer
Do Prohlížeče signálů je přidáno tlačítko, které umožňuje spustit panel simulace, který zobrazuje vybrané signály. Pokud nejsou vybrány žádné signály, je tlačítko deaktivováno.
Nyní je možné předem vybrat signály a spustit panel simulace (například z Prohlížeče signálů) předem vybrané signály přidá do otevřeného panelu a rozšíří jej o jednu úroveň, čímž se signály zviditelní.

Vylepšení použitelnosti simulačního panelu
Panel simulace obsahuje několik drobných vylepšení použitelnosti:

 • Pokud jsou při otevření panelu simulace předem vybrány signály, jsou do něj okamžitě přidány.
 • Pokud jsou signály přidány do panelu simulace nebo do skupiny uvnitř panelu, panel/skupina se automaticky rozšíří tak, aby se zobrazily.
 • Pokud je při přidávání prvků LB vybrána skupina, jsou přidány do předem vybrané skupiny.

Tecnomatix Process Simulate 2307 od AXIOM TECHVylepšení robotiky

Robot Center framework
Nový prohlížeč Robot Center umožňuje nastavit všechny roboty ve vaší studii a komunikovat s nimi snadněji. Obsahuje všechny roboty ve studii a funkce s nimi spojené, jako jsou framy, pózy. Filtr umožňuje zaměřit se na relevantní možnosti.

Setup mode poskytuje přístup ke všem příkazům, které byly dříve přístupné prostřednictvím nastavení robota. V této verzi jsou plně podporovány pouze značky FANUC, ABB a KUKA. Další budou přidány v aktualizacích kontrolérů.

Real Time Robotics (RTR)
Mounted Workpiece and Rail Real Time Robotics (RTR) nyní poskytuje lepší podporu pro připevněné obrobky a pro roboty namontované na kolejnici.

RTR export

 • Kromě svařování podporuje operace Pick and Place a obecné robotické operace.
 • Podpora připojených nástrojů, kromě namontovaných nástrojů.
 • Zařízení s kinematikou (nepřipevněná k robotu) jsou exportována s hodnotou kloubu. Před touto verzí se pro všechny instance stejného prototypu používala jediná hodnota.
 • Robot má fupa - držáky zůstávají viditelné a jsou brány v úvahu při kontrole kolizí.

Split cycle time—motion and weld action
Cycle time report přidává rozdělení mezi dobu jízdy (na místo svařování) a dobu svařování. Nyní je k dispozici pro Yaskawa YRC1000 nebo novější a Fanuc v7.50 nebo novější, pokud používáte realistickou simulaci robota RRS.

Vylepšení SCL

SCL editor
Nové šablony SCL jsou přidány do složky Šablony SCL (...\eMPower\Scripting\SCL\Šablony). Nové šablony zahrnují šablony pro grafické prvky (tlačítka, indikátory) a šablony dopravníků.

Open button

Do editoru SCL bylo přidáno nové tlačítko Otevřít, které otevírá prohlížeč souborů SCL. Tlačítko je aktivní, když přidáte prostředek, který je v oblasti Modelování v SCL.
Ve výchozím nastavení tlačítko otevře složku \\Scripting\SCL\Šablony.

New SCL functions
Nová funkce OFFSET_ABS_LOC umožňuje posunutí parametru umístění typu ABS_LOC. Příkaz provádí relativní transformaci absolutního umístění. To je užitečné například při generování SCL Part Appearances podle umístění vlastního self-frame podkladového zařízení.
Následující funkce jsou aktualizovány o další volitelný argument (NAME:STRING):

 • IS_SELECTED
 • IS_PICKED
 • EMPHASIZE
 • DEEMPHASIZE

Pokud je uveden název, funkce pracují s entitou s tímto názvem. Pokud není zadána, funkce pracují s daným zdrojem.

Vylepšení prohlížeče objektů

Prohlížeč objektů nyní podporuje použití vyjmutí, kopírování a vložení.
Informace o objektech zobrazené v Prohlížeči objektů můžete také přizpůsobit pomocí nové funkce Přizpůsobit sloupce.

OLP enhancements

 • Editor OLP - nyní je podporováno zapisování vlastních a standardních příkazů v nabídce přidat, a to prostřednictvím funkce vytvoření fiktivních dialogových oken XML OLP (podrobnosti a příklady jsou uvedeny v části Uživatelská příručka Ovladače OLP ).
 • Controller logs - Upload report obsahuje tři filtry, které uživatelům umožňují filtrovat zprávy podle závažnosti, podobně jako je tomu v případě filtrů Simulation Monitor nebo Robot Program Viewer. Funkce Uložit v reportu je také lépe přizpůsobena pro import do aplikace Excel pro pokročilejší filtrování, pokud je to potřeba. Stejná vylepšení byla implementována také pro zprávy Stažení.

Tecnomatix Process Simulate 2307 od AXIOM TECHHuman and Virtual Reality (VR)

Enhanced Analysis Tools
Interakce s našimi nástroji ergonomické analýzy byla vylepšena, což usnadňuje vyhledávání nástrojů, které potřebujete. Nyní jsou přístupné na centrálním místě na pásu Human a seskupené podle typu, takže se můžete snadno rozhodnout, která hodnocení jsou pro váš scénář relevantní.

Jednotlivé části dialogového okna můžete sbalit a skrýt tak nepodstatné části. Podle toho, zda byla vybrána simulace, dialogové okno automaticky rozpozná typy sestav, které se mají vygenerovat, popř. nástroje, které se mají spustit, čímž se sníží množství uživatelských vstupů.

Zcela nový nástroj pro sledování držení těla

Návrh pracovního místa lze nyní provádět efektivněji pomocí monitoru držení těla, který vyhodnocuje držení těla člověka a posuzuje dodržování ergonomických požadavků v reálném čase.
Při polohování člověka nebo vytváření simulace otevřete Posture Monitor a získejte průběžnou zpětnou vazbu o prováděných úkonech. Prahové hodnoty držení těla pro každý kloub lze přizpůsobit tak, aby odpovídaly podnikovým nebo regionálním normám. Sledování poloh člověka v reálném čase umožňuje identifikovat problémy a okamžitě je upravit.

Tecnomatix Process Simulate 2307 od AXIOM TECHMotion Capture improvements

 • Tracking Improvements for Partner Solutions

Funkce sledování pohybu v aplikaci Process Simulate byla významně vylepšena. Pohyby, které bylo v minulosti obtížné zachytit na obrázku Jacka, lze nyní zachytit s vyššími nároky na kvalitu a přesnost. To zahrnuje činnosti, jako je klečení, ležení, dřepění a plazení, které umožňují lepší reprezentaci složitých lidských úkolů.

Vicon finger tracking
V aplikaci Process Simulate lze nyní na lidi aplikovat pohyby prstů, což zvyšuje realističnost. studií zachycení pohybu a zajistí ještě větší přesnost při posuzování úkolů náročných na ruce nebo při vyhodnocování dat při provádění studií prověřování rukou.

Další vylepšení

 • VR collaboration enhancements

Nyní můžete definovat statickou adresu pro hostitele Process Simulate Virtual Reality (VR). Tato verze poskytuje vylepšené zpracování blokovaných portů FTP, například detekuje spojení, která jsou blokována kvůli firewallům nebo jiným opatřením na ochranu před hrozbami. Informuje uživatele o zablokování, aby mohli pracovat a problém obejít bez zásahu IT oddělení.

 • Tecnomatix Process Simulate 2307 od AXIOM TECHVirtuální realita: Podpora pro studie liniové simulace

Studie lze nyní spouštět do VR z režimu Line Simulation Mode, včetně podpory pro Part Appearances. Chcete-li tuto novou možnost využít, jednoduše povolte všechny vlastnosti toku materiálu a Generate Appearances před spuštěním VR. Tato rozšířená podpora VR přináší větší hodnotu řešení pro virtuální realitu a podporuje širší sadu případů použití.

 

Zaujalo vás řešení Tecnomatix Process Simulate? Neváhejte nás kontaktovat a my vám moc rádi předvedeme více.

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.