4. 7. 2023

Inspirující příběh digitalizace konstrukce výrobce krbů a krbových kamen, společnosti Hoxter

Zavedení PLM Teamcenter pro správu konstrukční dokumentace se stalo klíčovou součástí strategie kompletní digitalizace společnosti HOXTER. 


Data nelze řídit ve Windows

PLM Teamcenter v Hoxter

Ve světě firem, které rostou a expandují, je přenos informací mezi odděleními často překážkou, která brzdí produktivitu a vede k chybám v dokumentaci a následně potom i ve výrobě.

Nicméně existuje spousta úspěšných společností, které se rozhodly tento problém změnit a zcela transformovat svůj přístup ke správě své dokumentace. Příběh digitalizace konstrukčního oddělení v HOXTER, a.s., významného výrobce kvalitních krbů a krbových kamen, slouží jako inspirace pro všechny podniky, co hledají způsoby, jak zvýšit produktivitu a snížit chybovost.

V rámci svého růstu se v HOXTER ocitli před výzvou efektivně spravovat a řídit konstrukční dokumentaci na vyšší úrovni. Už nebylo prakticky možné, ani efektivní spravovat a řídit konstrukční dokumentaci na úrovni Windows průzkumníka. V souladu s jejich filozofií „být nejkvalitnější a nejoblíbenější výrobce krbových vložek“ se rozhodli problém řízení a přenosu konstrukční dokumentace vyřešit profesionálním systémem. Vedoucí vývoje a konstrukce, ing. Luboš Bartoň o projektu říká:

„Jak naše firma rostla a s ní i počet konstruktérů, stáli jsme před otázkou efektivnější správy konstrukčních dat. Věděli jsme, že úspory jsou skryté v procesech, které jsme potřebovali a chtěli automatizovat a digitalizovat, a proto jsme se rozhodli nasadit softwarové řešení PLM Teamcenter.“

PLM Teamcenter v Hoxter

Požadavky na správu dat

 • Zrychlit a zjednodušit správu konstrukčních dat
 • Mít výrobní data v jedné verzi a kvalitě
 • Centralizovat správu a řízení dat
 • Zajištění jednotné struktury dat pro všechny uživatele
 • Dostupnost dat pro všechny zaměstnance firmy

 

Zavedení PLM Teamcenter pro správu konstrukční dokumentace se stalo klíčovou součástí strategie kompletní digitalizace společnosti HOXTER. Cílem bylo umožnit přenos informací a dokumentace napříč všemi odděleními, nikoli jen v rámci konstrukčního oddělení. PLM Teamcenter umožnil automatické schvalování, správu změn a archivaci dokumentace. Následně byly nastaveny procesy automatického přenosu schválené dokumentace do výroby a byl zprovozněn modul pro projektové řízení.

Po několika letech používání tohoto řešení ing. Bartoň říká: „Díky PLM Teamcenter jsme dosáhli mnoha výhod:

 • PLM Teamcenter v HoxterNaprostou jistotu a kontrolu nad činností každého uživatele
 • Systém, který vede konstruktéra a vyžaduje správné vyplnění důležitých a povinných informací
 • Čistá a kompletní konstrukční data
 • Opravdu velmi rychlé vyhledávání existující konstrukční dokumentace
 • Snadnou dostupnost a aktuálnost dokumentace napříč firmou
 • Kontrolu nad tokem schvalování a revizemi výrobní dokumentace
 • Automatický a rychlý export konstrukčních dat pro subdodavatele
 • Možnost rychlé a bezchybné realizace změn dokumentace

 

Společnost HOXTER, a.s. v současnosti modernizuje svůj systém, aby měla celá firma přístup k dokumentaci z jakéhokoli zařízení prostřednictvím webového prohlížeče. Tím se připravuje na další zlepšení dostupnosti dat na všech pracovištích.

I vám pomůžeme s nastavením funkčních procesů nebo rovnou s digitalizací celého vašeho podniku. Ozvěte se nám!
České strojírenství digitalizujeme už 30 let.

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.