9. 8. 2021

Solární závodní vůz navržen pomocí řešení Siemens

Sonnenwagen Siemens AXIOM TECH

Společnost Sonnenwagen používá Teamcenter, nástroj z portfolia integrovaného softwaru a služeb Xcelerator společnosti Siemens, který urychluje proces navrhování a omezuje dodatečnou potřebu plánování a koordinace.


Efektivní výměna dat mezi NX a Simcenter

Společnost Siemens Digital Industries Software sponzoruje Team Sonnenwagen Aachen – německou studentskou iniciativu zaměřenou na vývoj nových konceptů udržitelné mobility – v procesu návrhu a vývoje solárního závodního vozu Sonnenwagen 3. Společnost Sonnenwagen využívá software Teamcenter společnosti Siemens, aby mohla koordinovat a optimalizovat vzájemně závislé oblasti aerodynamiky, mechanických a elektrických systémů a konstrukce vozidla v napjatém časovém harmonogramu. Zefektivněním výměny mezi softwarem NX a softwarem Simcenter, včetně softwaru Simcenter STAR-CCM+ a softwaru Simcenter Amesim, umožňuje Teamcenter společnosti Sonnenwagen snadnější a efektivnější výměnu konstrukčních modelů mezi aplikacemi.

Konec problémům s přenosem dat

Společnost Sonnenwagen používá Teamcenter, nástroj z portfolia integrovaného softwaru a služeb Xcelerator společnosti Siemens, který urychluje proces navrhování a omezuje dodatečnou potřebu plánování a koordinace. Konstrukce solárního vozu, jako je Sonnenwagen 3, vyžaduje tým, který musí zvládnout mnoho různých dílů, které je třeba integrovat do hlavní sestavy. Využitím Teamcenteru jako nástroje pro správu dat, se společnosti Sonnenwagen podařilo Sonnenwagen využívá řešení Siemensurychlit iterační smyčky a navrhnout lepší Sonnenwagen 3.

"V minulých fázích vývoje produktu jsme pravidelně naráželi na problémy s přenosem modelů a dat mezi různými softwarovými řešeními. To zpomaluje náš proces navrhování a vytváří další potřebu plánování a koordinace," říká Simon Quinker, místopředseda představenstva a vedoucí marketingu společnosti Team Sonnenwagen. "Klíčový bod našeho vývoje přinesl Teamcenter. Kromě softwaru nás společnost Siemens velmi podpořila svými odbornými znalostmi a know-how a pomohla nám překonat překážky a vytěžit ze softwaru to nejlepší."

Vývoj doplněný simulacemi

Společnost Sonnenwagen do značné míry využila vysoce integrované softwarové portfolio v kombinaci s výkonnými simulačními nástroji. Software NX společnosti Siemens umožnil společnosti Sonnenwagen navrhnout nový vnější plášť solárního vozu Sonnenwagen 3, který mohla přenést do Simcenteru STAR CCM+ a posoudit jeho aerodynamickou účinnost. Díky softwaru Teamcenter, který umožňuje efektivní výměnu modelů mezi aplikacemi, může tým tyto výsledky přenést zpět do softwaru NX společnosti Siemens, aby optimalizoval návrh a znovu zahájil iterační smyčku. Kromě toho může tým s využitím softwaru Siemens Amesim rychle simulovat součásti navržené v NX podle jejich funkčnosti a výsledky použít pro optimalizaci součásti v NX.

"Jsme velmi potěšeni pokrokem, kterého společnost Sonnenwagen dosáhla díky využití softwarových řešení společnosti Siemens jako celku," řekl Naz Aydemir, akademický konzultant pro rozvoj podnikání společnosti Siemens Digital Industries Software. "Díky úzké spolupráci s rodinou softwarových produktů Siemens v průběhu celého procesu vývoje je skvělé vidět, jak Sonnenwagen překonává výzvy a umožňuje nám jako hrdému sponzorovi nabídnout řešení, ze kterých může těžit."

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.