26. 5. 2020

Anger Machining: Využití PLM Teamcenter

Výrobce obráběcích strojů pro automotive je po implementaci PLM Teamcenter schopen dokonale mapovat kompletní předvýrobní etapu a díky tomu zkrátit dobu technické přípravy o 30 %.


Rakouská společnost ANGER se sídlem v Traunu vyvíjí zařízení pro obrábění již od roku 1982 a zakládá si na plnění flexibilních obchodních požadavků, stejně tak i na dodání svých výrobků v perfektní kvalitě. Je dodavatelem pro přední automobilky jako např. Chrysler, Daimler, Volkswagen, ale také pro společnosti ZF, Magna apod.

Kombinace produktivity a flexibility

PLM Teamcenter v Anger Machining„Stále kratší inovační cykly a postupující individualizace finálních produktů vedou ke snížení množství a zkrácení životního cyklu výroby jednotlivých dílů,“ říká Dietmar Bahn, generální ředitel Anger Machining. „To vytváří významné výzvy pro společnosti, které investují do nových strojů, zejména v automobilovém průmyslu.“

Teamcenter - důležitý krok směrem k digitální továrně

Zvládnutí komplexnosti při řízení procesů bylo jedním z cílů, které vedlo společnost k implementaci PLM Teamcenter. „Přijetí tohoto softwaru pro nás představovalo důležitý krok směrem k digitální továrně,“ říká Roland Haas, vedoucí technologie, výzkumu a vývoje. „Teamcenter a jeho funkce nervové soustavy mezi jednotlivými systémy, stroji a výrobními procesy, dopomáhá ke kompletnímu řízení digitálního hodnotové řetězce.

Abychom snížili hmatatelnou složitost a mohli dělat správná rozhodnutí rychleji a na zdravém základě, propojujeme Teamcenter s našimi nejdůležitějšími softwarovými nástroji - od systému plánování podnikových zdrojů (ERP) k softwaru Solid Edge CAD.

„Centralizovaná správa dat je základním kamenem globálně propojených systémů budoucnosti,“ říká Haas. „Pro nás je velmi rozumné přijmout standardy softwaru Siemens Digital Industries Software v širokém měřítku, protože je již považují naši zákazníci v automobilovém průmyslu za nejmodernější.

Odkaz na článek: https://www.plm.automation.siemens.com/global/en/our-story/customers/anger-machining/16926/

 

Nahoru