12. 8. 2019

Value Based Licensing - nová možnost licencování NX CAD

Společnost Siemens připravuje pro NX nový způsob licencování založený na nákupu Tokenů.


Společnost Siemens připravuje pro NX nový způsob licencování nazvaný Value Based Licensing. Uživatelé potřebují využívat větší množství plovoucích modulů, ale nevyužívají tyto moduly tak často, aby se vyplatil jejich nákup v potřebném množství.

Tokeny pro placení modulů

Nové licencování NX CAD - Value Based LicensingMetoda licencování Value Based Licensing je založena na jednoduchém principu - nákupu tzv. Tokenů, které jsou pak použity na „zaplacení“ plovoucího modulu. Každý z plovoucích modulů je oceněn na určitou hodnotu a po čas, který je modul používán, je z balíku Tokenů stržena jeho hodnota. Po uvolnění plovoucího balíku je počet Tokenů vrácen a je možné je využít na zaplacení jiného plovoucího modulu. Takto bude možné využít pro asi 50 plovoucích modulů.

Ekonomičtější využívání licencí

Tato metoda licencovaní přináší uživatelům možnost využít velké množství funkci, které potřebují méně často. Tímto se zvýší flexibilita a uživatelé se snadno dostanou k funkcím, které by jinak nebyly dostupné – nedávalo by ekonomicky smysl kupovat trvale danou plovoucí licenci.

Licencování plovoucích modulů pomocí Tokenů bude zpřístupněno pro licence Mach 1 Floating a vyšší.

Více informací si můžete přečíst na Siemens Community

 

 

 

 

Nahoru