7. 3. 2019

Nová verze NX

NX Continuous Release

Siemens mění systém uvolňování nových funkcí do NX a označování verzí. Nadále již nebude NX označováno číslem, ale bude pouze NX.


NX Continuous Release

Siemens uvolnil novou verzi NX. Tato verze je na dlouhou dobu poslední novou verzí – mění se totiž systém uvolňování nových funkcí do NX a označování verzí. Nadále již nebude NX označováno číslem, ale bude pouze NX.

Možnost využívat nové funkce dříve

NX bude od této verze tzv. Continuous release což znamená, že nové funkce budou přidávány postupně v servisních balíčcích. Cílem je umožnit zákazníkům využívat co nejdříve všechny nové funkce. V dosud zavedeném systémů verzí byl přechod na novou verzi pro zákazníky časově náročný a finančně nákladný, takže přechod se oddaloval a uživatelé přicházeli o možnost využívat nové funkce a další výhody. U nového NX je zajištěna také delší kompatibilita souborů, programových utilit, postprocesorů atd.

Sjednocení platformy

Dalším přínosem pro uživatele bude sjednocení platformy a tím pádem zlepšeni technické podpory. Dosud bylo nutné udržovat paralelně několik verzí (např. NX11.0.1, NX11.0.2, NX12.0.0, NX12.0.1 …) Od současné verze NX bude pouze jedna „linie“, na kterou budou vycházet servisní balíčky.  Každý měsíc vyjde opravný balíček řešící chyby v programu a přibližně každého půl roku větší servisní balíček, který bude přinášet opravy a nové funkce.

Nová verze NX - NX Continuous Release

 

 

 

 

 
Všechny verze budou stále jen NX. Servisní balíčky jsou označeny jako release, který určuje zpětnou kompatibilitu souborů, API, atd.
Více F&Q o NX Continuous Release se můžete dozvědět na Siemens Community blogu nebo ve videu.

 

Nahoru