31. 1. 2020

Nová verze Process Simulate 15.1

Process Simulate má nejnovější verzi s označením 15.1. Nová verze přináší několik novinek, pojďme se podívat na ty nejzásadnější.


Tecnomatix Process Simulate 15.1Připojení Point Clouds

V nové verzi je možné úsek naskenovaných a importovaných dat jako Point Cloud oddělit od celku a přichytit (funkce Attach) k pohybujícímu se objektu. To umožňuje simulovat rychle a přesně například kolize. Typickým použitím této funkce může být naskenování kabelů a dalšího příslušenství, které má robot na sobě, a následného připojení na rameno robotu, jak ukazuje videoukázka Point Clouds z Process Simulate.

Vylepšení funkce Automatic Approach Angle

Vylepšení se dočkala i funkce Automatic Approach Angle, která nyní umožňuje vybrat jakýkoliv již vytvořený frame v nástroji pro korektní pozici nástroje v dílu. Můžeme tak využít například v případě standardního TCP u nových kleští i korigovaného TCP pro opotřebovaný nástroj nebo ověření pozice nástroje v různých pozicích a jim příslušícím TCP.

Tecnomatix Process Simulate 15.1

Vylepšený import MFG

Nyní lze importovat několik souborů MFG najednou. Jednotlivé soubory se naimportují do Operation tree. Jednotlivé skupiny bodů jsou pojmenovány dle zdrojových souborů.

Podívejte se na video praktického použití v Process Simulate

Layout – podpora vícemonitorového rozložení

Nalézt vhodné rozložení jednotlivých oken aplikace je někdy nesnadný oříšek. Layout manager umožňuje uložit jednotlivá rozložení pro různé situace (prezentace, třídění dat, úprava programu, atd.). V nové verzi Layout manager počítá s rozložením oken na více monitorech a lze tak mezi nimi snadno přepínat. Ulehčete si svou práci vhodným rozložením oken.

Tecnomatix Process Simulate 15.1Event-based simulace ve VR

Pokud jsme se podívali na event-based simulaci ve virtuální realitě ve starších verzích Process Simulate, tak jsme nemohli pozorovat materiálový tok tak jako v simulaci. To se od nové verze mění. Nyní se díly objevují ve virtuální realitě dle nadefinovaného materiálového toku stejně jako v simulační studii.

Podívejte se na video Event-based simulace v Process Simulate

Vylepšení funkce pro vyhledávání signálů

Funkce vyhledávání signálů nyní podporuje symbol „*“ pro vyhledávání jakéhokoliv znaku.

Příklad:

  • Hvězdička na konci textu: „text*“ – obdržíme výsledky začínající slovem text např.: „text“, „text_00“, ale ne „XY_text_00“.
  • Hvězdička na začátku textu: „*text“ – obdržíme výsledky končící slovem text např.: „text“, „XY_text“, ale ne „text_00“.

To umožňuje snadno nalézt požadovanou skupinu signálů, které mají společnou část názvu.