7. 3. 2011

Nová verze VERICUT 7.1

Nová verze VERICUT 7.1

VERICUT  7.1 navazuje na velmi úspěšnou verzi VERICUT 7.0, která obsahovala přes 700 vylepšení provedených na základě požadavků uživatelů. Verze 7.1 přináší přes 400 dalších zlepšení uživatelské interakce, možností simulace a analýzy, tvorby nástrojů a CAD/CAM integrace.


Obecný přehled funkčnosti VERICUT

VERICUT je software pro simulaci, verifikaci a optimalizaci, který umožňuje uživatelům eliminovat proces manuální kontroly NC kódu. Snižuje riziko ztrát a víceprací. Program také umožňuje optimalizovat řezné podmínky, což vede k úsporám strojního času a zlepšení kvality výsledného povrchu. VERICUT dokáže simulovat všechny typy NC strojů včetně strojů předních světových výrobcu jako Mazak, Makino, Matsuura, Hermle, DMG, Mori Seiki, Makino and Chiron. VERICUT pracuje nezávisle, je však možné ho pomocí interface propojit s nejvýznamnějšími CAM systémy jako CATIA, Siemens NX, Creo(ProE), MasterCAM, EdgeCAM, Delcam PowerMill a Open Mind Hypermill.

Vericut 7.1Tool Manager

Pro zjednodušení tvorby knihoven nástrojů byla do VERICUTU přidána funkce pro import CAD solid modelů řezných částí, plátků a držáků. Tool Manager nyní zobrazuje okno CAD geometrie a umožňuje snadnou identifikaci jednotlivých částí nástroje jako řezná část, plátek, držák. Nyní jsou podporovány formáty CATIA a STEP. Pro snadnější sestavování nástrojů umožňuje Tool Manager vytvářet a zobrazovat souřadné systémy.

CAD Model Assembly

Nová funkce Assembly umožňuje uživateli rozdělit jednotlivé komponenty CAD sestavy a přiřazovat jim vlastní definice modelu. Pokud je režim Assembly zapnutý, bude pro každý komponent vytvořen samostatný model. Pokud je režim Assembly vypnutý, všechny komponenty vytvoří jediný model. Jsou podporovány modely CATIA, Siemens NX a STEP.

Zobrazení řezných podmínek

Podrobné řezné podmínky je nyní možno zobrazovat v okně Status. Jsou k dispozici při krokování programem v režimu NC Review. Tato nová funkčnost umožňuje sledovat detailní informace o zatížení nástroje jako např. aktuální hloubka a šířka záběru, odebíraný objem, okamžitá tloušťka třísky, maximální obvodová rychlost a kontaktní plocha.

Dokumentace CNC procesu

S novými rozšířeními v oblasti reportingu může uživatel snadno vytvářet a upravovat vzory dokumentace tak, aby obsahovaly obrázky, videa a linky k souborům a webovým stránkám. Takto vzniklá dokumentace je pro uživatele VERICUTU užitečným prostředkem sdílení informací s v rámci organizace i řetězce dodavatelů.

VERICUT Reviewer

VERICUT Reviewer obsahuje veškerou funkčnost módu NC Review. Funguje samostatně a nepotřebuje licenci. Reviewer dokáže přehrávat simulaci dopředu i zpětně a to včetně úběru a přidávání materiálu. Pokud uživatel ukáže na místo kolize polotovaru nebo upínky je automaticky vybrán odpovídající NC řádek a chybové hlášení. Uživatel může s modelem rotovat, zoomovat, posuvat jako při běžné práci s VERICUTem, obrobek je také možno měřit pomocí všech funkcí X-caliper. Soubor Reviewer může být uložen v libovolném okamžiku práce s VERICUTem.

Vericut 7.1Simulace stroje

Možnosti simulace celého stroje byly rozšířeny o novou funkčnost. Nyní je možné simulaci zastavit přesně v bodě kolize mezi komponenty stroje. Pokud je použita volba Stop At Collision, VERICUT zastaví simulaci v okamžiku kolize, tj. uprostřed pohybu jednotlivého NC řádku. Stisknutí tlačítka Step způsobí pohyb do okamžiku další kolize nebo do ukončení pohybu pro daný NC řádek pokud žádná další kolize nenastane.

Další rozšíření
  • Project Tree nyní umožňuje funkci UNDO
  • ProE interface podporuje tvorbu parametrických, skicovaných a solid nástrojů
  • Frézování HELIX umožňuje simulovat pohyb True Helix
  • Do možností měření hloubky děr byla přidána informace o průměru
  • VERICUT nyní podporuje v plném rozsahu šestiosé roboty včetně simulace frézování, řezání vodním paprskem, pokládání kompozitů, vrtání a aplikace spojovacích součástí
  • Do možností kinematiky byl přidán nový spojovací komponent na propojení dvou kinematicky provázaných prvků
  • Do obecných možností VERICUTU byla přidána funkčnost na uložení výstupního NC programu v jiném formátu než byl vstupní formát. Tato funkčnost je uživatelsky konfigurovatelná
  • Nejznámější řídící systémy byly rozšířeny o nové funkce. (Siemens840D,Fanuc3x ,Heidenhain, Okuma OSP, MazakMatrix)

Věříme, že nová verze pomůže uživatelům ještě více zproduktivnit přípravu efektivních a bezchybných NC programů a že uživatelé budou s novou verzí spokojeni.

Nahoru