Solid Edge - Plechové díly

Solid Edge využívá unikátní pracovní rozhraní, které umožňuje dosáhnout perfektního výsledku v minimálním čase. Pro oborově specifické procesní postupy jsou v systému zaintegrovány důležité znalosti a předdefinovány typické postupy. Jedním z příkladů využití oborových specifik je specializované prostředí pro tvorbu plechových dílů – Solid Edge Sheet metal, které je nedílnou součástí standardní instalace programu.

Prostředí Solid Edge pro plechové díly je označováno za nejproduktivnější ve své třídě. Mnoho společností (nejen ve světě ale i v ČR) si vybralo Solid Edge právě pro kvalitu a možnosti tohoto prostředí. Solid Edge umožňuje velmi rychlé, snadné a efektivní navrhování plechových dílů a sestav, včetně modifikací a výrobních řad, přičemž z dílů jsou přímo generovány asociativní rozvinuté tvary ihned použitelné pro výrobu.

Toto prostředí již dlouho obsahuje všechny funkce a specifické prvky, které věrně simulují specifické procesy, typické pro výrobu plechových dílů a které je možné získat vystříháním, vysekáním, vypálením laserem, plazmou či vyřezáním vodním paprskem, včetně doplňkového tváření přímo na stroji a následným naohýbáním na klasických ohýbačkách nebo ohraňovacích lisech. Získání asociativního rozvinutého tvaru plechového dílu, jehož výpočet respektuje normy ČSN i uživatelské zvyklosti, je samozřejmou součástí procesu.

 

Více informací